„Kůň běží plícemi,setrvává srdcem a vyhrává charakterem“ – Tesio

+420 602 554 599


Pavlína Sůrová- Trenér

Narodila jsem se 18.10. .... v Pardubicích. Celé dětství jsem prožila v Kladrubech nad Labem. Na koni jsem seděla poprvé ve čtyřech letech a už mě to zůstalo. Od 10 ti let jsem docházela do TJ Sokol Kladruby,kde jsem se věnovala voltiži a jízdě na školních koních PP Kladruby n/L. Pod vedením paní Bohunky Rosůlkové a pana Machka,jsem dostávala jezdecké základy.

Na základní škole mě rodiče koupili 11 ti letou trakénskou klisnu po Faharadscha,na které jsem začala získávat první závodní zkušenosti. Po dohodě s panem Ladislavem Chmelařem jsem začala trénovat pod jeho dohledem. Naše stáj se rozšířila o plnokrevnou klisnu Vipka, kterou jsem chodila jezdit do dostihové stáje PP Kladruby do Koles k panu Václavu Čermákovi. S Vipkou jsem absolvovala několik sezon parkury Z-L. Stále mě to však táhlo k dostihovým koním a k rychlosti. Protože mě od mala zajímala kouzla veterinářů, a mohla jsem pozorovat umění MVDr.Vladimíra Matouška v hřebčíně má volba o budoucím povolání byla jasná. Po docházce na ZŠ jsem nastoupila na SVŠ Hradec Králové. Po čtyřletém studiu,jsem se však rozhodla již nestudovat VŠ,ale věnovat se sportu.

V roce 1994 otec zakoupil bývalé dostihové stáje PP Kladruby n/L Kolesa s několika zbývajícími dostihovými koňmi. Já začala pod vedením pana Václava Čermáka koněčně jezdit všestrannost na běloušovi jménem Valibuk. V zimě 1994 jsem odjela na stáž do Anglie,což bylo pro mě něco úžasného. Byla jsem ve stáji kde byli koně a jezdci,kteří absolvovali ty nejtěžší soutěže. Po návratu domů jsem odjela na stáž do Francie. V roce 1996 jsem absolvovala stáž se svými šesti koňmi v Polsku u skvělého trenéra,který mě dal ty nejcenější rady. Pod jeho vedením jsem absolvovala své první mezinárodní závody. Po návratu do Čech jsem vyhrála MČR-Y na bílém Valibukovi.

Po odchodu trenéra Čermáka,který trénoval nejen mě,ale i naše dostihové koně,nastoupil jiný trenér,který však trénoval již pouze koně dostihové.

Já jsem zůstala bez trenéra a musela se začít spoléhat na své zkušenosti,které jsem získala od svých dosavatních trenérů,ty dobré i špatné. Prošlo mě rukama několik koní,se kterýma jsem získávala úspěhy na mezinárodních soutěžích. Využívala jsem a stále využívám pomoc drezůrní jezdkyně Karolíny Žižkové a Ing.Ludvíka Jandourka.

Dosáhla jsem výkonnosti ve všestrannosti CIC*** , parkur ST, drezůra ST

Vlastním : jezdeckou licenci ČJF, cvičitelskou licenci ČJF, trenérskou licenci ČJF,

                stavitelskou licenci ČJF - národní stavitel

Již několik let se věnuji mimo tréninku a přípravě mladých talentů, tréninku dostihových koní pro překážkové dostihy. Vlastním trenérskou licenci - profesionál. Překážkový koně v mém tréninku se mohou pochlubit také několika výbornými úspěchy, jak na českých, tak i zahraničních dostihových drahách.

Po několika dlouhých letech se začínám věnovat i veterinární praxi zootechnika v oblasti neinvazivního ošetření koní a psů.   


Rychlý kontakt

Profil trenéra >>

Kontakt:

Email:
Tel.: +420 602 554 599


© 2024, Sportovní a dostihová stáj VASURY KOLESA – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑